Životna sredina i održivi razvoj - doktorske studije

Studijski program doktorskih akademskih studija Životna sredina i održivi razvoj ima za cilj osposobljavanje studenata za naučnoistraživački rad u oblasti očuvanja životne sredine i održivog razvoja. Traje tri godine (6 semestara), tokom kojih doktorandi ostvaruju 180 ESPB.

Pravo na upis imaju kandidati sa ostvarenih 300 ESPB na osnovnim i master akademskim studijama. Odbranom disertacije stiče se akademski naziv: DOKTOR NAUKA - NAUKE O ZAŠTITI ŽIVOTNE SREDINE.

Kurikulum doktorskih akademskih studija Životna sredina i održivi razvoj omogućava studentima sticanje znanja, veština i sposobnosti analize stanja životne sredine i kreiranja naprednih modela održivog razvoja kroz samostalni naučni rad.

Po završetku studijskog programa student stiče sledeće kompetencije:

• rukovođenje istraživačkim timom, edukacija u visokoobrazovnim ustanovama;
  • rukovođenje preduzećima, državnim i lokalnim upravama i agencijama iz oblasti zaštite životne sredine i održivog razvoja;
  • učestvovanje u timu za projektovanje sistema zaštite životne sredine, pojedinih komponenata i procesa kojima se postižu ciljevi zaštite i unapređenja životne sredine;
  • vođenje ili učestvovanje u naučno-istraživačkim i aplikativnim eko-projektima;
  • rad u multidisciplinarnom timu, koji se bavi problemima u životnoj sredini, analizom i predlaganjem održivih rešenja.

Studijski program se sprovodi na srpskom i engleskom jeziku.

Na sajtu upisa doktorskih studija možete dobiti više informacija o predmetima.

Knjigu predmeta studijskog programa preuzmite ovde.
Knjigu nastavnika studijskog programa preuzmite ovde.
Knjigu mentora studijskog programa preuzmite ovde.

Univerzitet Singidunum © 2024